ODPOWIEDZIALNOŚĆ DYSCYPLINARNA I KARNA NAUCZYCIELA W ŚWIETLE PRZEPISÓW PRAWA

Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestnika  z następującymi tematami:

• odpowiedzialnośc prawna nauczyciela za bezpieczeństwo uczniów ( porzadkowa, materialna, dyscyplinarna, cywilna, karna)
  • nadzór nauczycieli nad dziećmi w czasie zajęć, przerwy w zajęciach oraz dyżurów nauczycieli
  • udział uczniów w pracach na rzecz szkoły/ środowiska
  • postępowanie nauczyciela w sytuacjach zagrożenia dla dziecka – wypadek ucznia, uskarżanie się na złe samopoczucie.

Uczestnik dowie się również  jaki jest zakres odpowiedzialności za bezpieczeństwo ucznia w szkole i w czasie imprez organizowanych przez placówkę. Uzyska wiedzę w zakresie aktów prawnych dotyczących odpowiedzialności dyscyplinarnej i karnej nauczyciela. Pozna swoje obowiązki związane z organizacją wycieczek i imprez szkolnych, oraz zagłębi wiedzę na temat tworzenia szkolnego systemu bezpieczeństwa.

Koszt: 100 zł.

TERMIN 27.05.2022r.